Start » Rośliny

Aromatyczny ogród

13 sierpnia 2010 0 Komentarzy

O tym, jakie rośliny wybierane są do ogrodu decydują nie tylko panujące w nim warunki, ale również indywidualne upodobania. Bardzo wiele osób dobiera poszczególne gatunki nie tylko pod katem ich urody, ale również aromatu. Dzięki temu można sprawić, że ogród przez większość miesięcy w ciągu roku będzie bardzo przyjemnie pachniał.

Pomyśleć warto chociażby o krzewach takich jak wawrzynek wilczełyko czy azalia pontyjska. Zakwitają one już wczesną wiosną, poza tym ich zaletą jest również to, że są długowieczne. Jeden krzew w zupełności wystarczy. Mówiąc o wspaniale pachnących roślinach nie wolno zapominać o lilakach – czyli bzach.

Spośród wyjątkowo aromatycznych gatunków należy wymienić jeszcze dla przykładu hiacynty, róże, jaśminowce, fiołki, konwalie i wiele innych. odrębna grupę stanowią tutaj zioła – one tez wspaniale pachną, ale jednak inaczej aniżeli wymienione powyżej rośliny. O jednej rzeczy trzeba pamiętać – jeśli ktoś jest nadwrażliwy na zapachy, z ilością takich roślin nie może przesadzić.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.