Start » Rośliny

Rośliny wokół wody

29 września 2010 0 Komentarzy

Aranżacja ogrodu to pojęcie, na które składają się między innymi – a może przede wszystkim – rośliny. Ich gatunków jest mnóstwo i chcąc się na jakieś zdecydować, wiele czynników trzeba koniecznie wziąć pod uwagę. Nie bez znaczenia jest lokalizacja. W dużych ogrodach bardzo chętnie wykorzystywane są takie elementy dekoracyjne jak stawy.

Nie wszystkie gatunki roślin posiadają predyspozycje, aby w sąsiedztwie wody rosnąć. Muszą one zatem dość dobrze znosić fakt, że ich korzenie będzie zalewała woda, poza tym odnośnie samej pielęgnacji i warunków, w których rosną, nie powinny mieć zbyt wygórowanych wymagań. Możliwości jest tutaj na szczęście sporo, dla przykładu można wymienić takie nazwy jak kaczeniec wodny, tatarak zwyczajny, kosaciec żółty oraz pałka szerokolistna.

Z kolei na skarpy otaczające staw najlepiej nadają się rośliny lubiące wilgotne środowisko i dobrze się w nim czujące. Tutaj także jest wiele gatunków do wyboru, między innymi trzykrotka wirginijska, liliowiec ogrodowy czy pierwiosnki.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.